نکاتی مرتبط با ترک کار

ترک کار چیست؟

طبق ماده 25 قانون کار اگر کارگری قرارداد خود را بدون دلیل موجه یا اتمام فسخ آن خودسرانه محل کار خود را ترک کند عمل حقوقی ترک کار منجر شده است و کارفرما میتواند در این موضوع  از کارگر به هیئت  های حل اختلاف  شکایت نماید.

عواقب ترک کارگر 

  1. قرارداد کتبی ضمانت اجرایی بیشتری دارد اگر اختلافی بین طرفین رخ دهد طرفین میتوانند با مراجعه به هیئت حل اختلاف  در  خصوص شخص خاطی، حکم مناسب دریافت نمایند
  2. قانون کار ،قرارداد شفاهی مانند قرارداد کتبی معتبر می داند اما با دریافت حق با مشکل مواجه است برای  اینکه در این قرارداد  تعهدات به صورت مکتوب نیست .

مهلت اعلام ترک کار

کارگر  پس از اعلام قطعی نسبت به ترک کار خود  موظف است 30 روز  به خدمت در سمت شغلی خود ادامه دهد تا کارفرما نیروی جایگزینی برای وی  بیابد این موضوع بستگی به توافق کارگر و کارفرما است 

 تفاوت در  غیبت کارگر و ترک کار 

  •  زمانی که کارگر غیبت دارد  قصد  فسخ قرارداد را ندارد 
  • در صورتی که  ترک کار با قصد فسخ قرارداد  صورت می گیرد اما  در واقع ملاک مشخصی برای تفاوت  غیبت و ترک کار وجود ندارد   حتی اگر از غیبت وی ده روز گذشته باشد شاید او قصد فسخ قرارداد را نداشته  باشد .

 

جهت پرسش و پاسخ هرگونه سوال حسابداری از طریق اپلیکیشن حسابدار اپ با مشاوران مالیاتی شرکت حسابداری حسابدار اپ ارتباط برقرار نمایید.

امتیاز : 5
تعداد رای : 2