شرح وظایف وکیل مالیاتی چیست؟

وکیل مالیاتی فردی است که به امور مالی، مالیاتی و حسابداری اشراف کامل داشته باشد و تمامی مسائل مربوط به این حرفه را کاملا در بر داشته باشند تا بتوانند در دادگاه های حقوقی از موکل خود دفاع کنند.

وکیل مالیاتی باید بتواند تا محسابات و اطلاعات اظهار نامه موکل خود را طبق استاندارد های حساب رسی و چارچوب های مالیاتی تنظیم کند تا از جرائم مالیاتی که ممکن است صورت بگیرد جلوگیری کند.

همچنین  وکیل های مالیاتی موظف هستند تا در جلسه اخر دادگاه و زمانی که برگ قطعی مالیات را دریافت می کنند در کنار موکل خود حضور داشته باشند تا کار خود را تمام و کمال انجام داده باشند. در ادامه ملب با حسابدار اپ همراه باشید تا شما را با وکیل مالیاتی و روش کسب مشاوره در این خصوص آشنا نماییم.

شرح وظایف

وکیل های مالیاتی در حوزه هایی همچون امور عملکرد مالیات، بیمه، ارزش افزوده و حساب رسی های دفتری و حقوقی فعالیت می کند. این وکیل ها با تنظیم کردن لایحه های مناسب و مخصوص هر مشکل بوجود آمده از موکل های خود در برابر اتهامات وارده دفاع کنند و آن ها را تبرئه کنند.

دلیل لزوم وکیل مالیاتی

دلیل لزوم وکیل مالیاتی

بدلیل سیستمی شدن و گستردگی روز افزون سیستم های رسیدگی مالیاتی شما نیاز به یک فرد مجرب و کار بلد به زیر و بم های قوانین مالیاتی دارید تا بتواند در هیئت های مالیاتی از حق و حقوق شما دفاع کند و در جریان بروز ترین اخبار و قوانین حقانیت مودیان باشد در نتیجه داشتن یک وکیل مالیاتی امری ضروری است.

وکیل مالیاتی یا دلال حقوقی

وکیل مالیاتی یا دلال حقوقی

امروز در سطح شهر ها دفاتر و مراکز بسیار زیادی وجود دارد که ادعا می کنند توانایی هندل کردن موضوعات و مشکلات حقوقی را دارند اما در حقیقت این طور نیست.

از نکات حائز اهمیت در استخدام کردن مشاوران مالیاتی این است که افراد باید بدون چشم داشت و در نظر گرفتن دستمزد کار خود را تمام و کمال انجام دهند و منابع مادی اولویت اول شخص نباشد و بیشتردغدغه درست انجام شدن کار محوله را داشته باشد.

از دیگر ویژگی های خوب یک وکیل مالیاتی خوب و متعهد این است که در کار خود صداقت داشته باشد و به قرار دادی که با موکل خود بسته پایبند و وفادار بماند، همچنین وکیل موظف است تا موکل خود را در به طور کامل در جریان کار ها قرار دهد و هیچ کاری را سر خود و بدون هماهنگی و اطلاع موکل خود انجام ندهد و تمام عمال تنها با رضایت و نظارت مشتری انجام بپذیرد.

درست است که وکیلان کهنه کار و کار بلد در ادارات مختلف نفوذ دارند ولی این که بخواهند از نفوذ خود در جهت حل کردن غیر اخلاقی پرونده ها کمک بگیرند کاری بسیار غیر حرفه ایی و اشتباه می باشد و باید از اینکار پرهیز کنند.

همچنین وکیل ها باید بدون در نظر داشتن جنبه های مادی پرونده و تراکم کاری خود بدون اغماض و تبعیض کار خود را تمام و کمال انجام دهند و با کمترین هزینه موکل خود را در دادگاه پیروز میدان کنند.

وکیل های مالیاتی در جلسات و دادرسی هایی همچون جلسات اداره دارایی، سازمان تامین اجتماعی، اداره ثبت کشور ها، اداره ارزش بر افزوده، دادگاه های مالیاتی، جامعه حسابداران رسمی ، جلسات سرمایه گذاری و اداره ثبت کشور ها می توانند شرکت کنند و اظهار نظر کنند.

به طور معمول وکلای مالیاتی در رشته های حسابداری تحصیل کرده اند و و با کسب تجارب مربوطه به صورت پاره وقت در شرکت های حساب رسی مالیاتی مشغول به کار شده اند. تحربه ثابت کرده است کسانی که در رشته هایی همچون حساب رسی، مدیریت، مهندسی مهندسی مالی تحصیل کرده بودندوکلای بهتری بودند و توانسته اند تصویر بهتری از خود به نمایش بگذارند.

برای پیدا کردن وکلای مالیاتی خوب و مجرب بهتر است تا به سازمان ها و مراکزی همچون شرکت های حسابداری، موسسه های حساب رسی، خدمات حسابداری و یا دفاتر خدمات مالی مراجعه کنید.

دستمزد و حق الزحمه وکیل های مالیاتی بستگی به فاکتور هایی همچون روزنه وکیل، سابقه وکالت وکیل، پرونده های موفق وکیل، میزان حجم کار، مبلغ فروش، تعداد اسناد حسابداری و دیگ فاکتور های تاثیر گذار دارد و با توجه به این نوارد بر آورد می شود.

متاسفانه افراد بسیارزیادی وجود دارند که به دلیل ضعف مالی می توانند وکیل های مالیاتی را استخدام کنند و گاها مشکلاتی که با یک مشاوره ساده حل می شوند منجر به مشکلات بزرگی می شوند و ضرر های بسیار زیادی را متحمل می شوند به همین جهت دادگاه ها امکانی را بوجود اورده اند تا افرادی که توان مالی ندارند نیز از وکیلان مالیاتی بهره ببرند. در این مقاله سعی کردیم تا شما را با وکلای مالیاتی آشنا نماییم و اگه دنبال یک خدمات خوب حسابداری هستید، فقط کافیه با مشاوران حسابدار اپ تماس حاصل فرمایید تا مشاوره ما راهنمایی های لازم را ارائه دهند. ما در تیم حسابدار اپ به صورت پاره وقت و تمام وقت خدمات مشاوره مالیاتی، مشاوره مالی و مشاوره حسابداری ارائه می دهیم.

امتیاز : 5
تعداد رای : 2